ADANA'da 14 katlı olarak yapımı tamamlanma aşamasına gelen ancak 'mania' sorunu nedeniyle üstten 6 katı yıkılarak 'eksiltilen' İl Emniyet Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası, nisan ayında hizmete girecek. Açılış için gün sayan binadaki son çalışmaları Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile birlikte inceleyen Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yeni çalışma alanlarında en iyi hizmeti sunacaklarını söyledi.


7 YIL BEKLEDİ
Hizmet standartlarını karşılamayan Emniyet Müdürlüğü'nün bir kampus alanında toplanması için 2010 yılında Döşeme Mahallesi'nde Adana Valiliği'nin yanındaki alanda yeni binanın temeli atıldı. 37 bin 542 metrekarelik alana sahip yeni bina 14 kata ulaştığında Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) raporu doğrultusunda uçakların uçuş güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesi ile 2011'de mühürlendi. Yargıya taşınan konu, yaklaşık 4 yıllık belirsizlikten sonra çözüme kavuştu. Binanın 6 katının yıkımına karar verildi. İl Özel İdaresi tarafından açılan yıkım ihalesini inşaatın yapımında yüklenici firma olan Halil Avcı Şirketler Grubu 3 milyon 135 bin lira teklifle aldı ve işlemi gerçekleştirdi.


NİSAN'DA AÇILIYOR
Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın göreve başlamasıyla birlikte uzun zamandır açılışı beklenen binadaki çalışmalar hızlandı. Kentte ek hizmet binaları ve merkezlerle birlikte 20'ye yakın noktada hizmet veren Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nün yeni binasında tamamlanma aşamasına gelen çalışmaları son olarak Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok inceledi. Nisan ayı itibariyle hizmete girecek binada Genel Müdür Altınok'u bilgilendiren İl Emniyet Müdürü Osman Ak, 'çok heyecanlı olduklarını belirterek "Emniyet görevlileri olarak yeni binamızla birlikte vatandaşlarımıza yine en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız" dedi.

 

 

Kaynak: DHA