Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu Aselsan’ın yönetim kurulu başkanlığı görevine Prof. Dr. İbrahim Özkol atandı. Uçak Mühendisi olan Özkol, görevi Mustafa Murat Şeker’den alacak. Savunma yazılım ve simülasyon şirketi Havelsan’ın yeni yönetimi bugün gerçekleştirilen olağan genel kurulla belli oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu atandı. 

Yeni Başkan Uçak Mühendisi 

ASELSAN Tesislerinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda görev süresi dolan yönetim kurulu ve bağımsız yönetim kurulu üyelerinin yerlerine seçim yapıldı. Buna göre, yönetim kurulu başkanlığına, bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yönetime giren İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Özkol seçildi.

Özkol'dan önce yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Murat Şeker ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Üçüncü'nün yönetim kurulu üyeliği görevleri 1 yıl uzatıldı. Şeker ve Üçüncü, murahhas aza yetkisine sahip olacak. Şeker aynı zamanda başkan vekilliği görevini üstlenecek.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Ankara Valisi Ercan Topaca, Emekli Deniz Kuvvetleri Teknik Başkanı Emin Sami Örgüç ve Bayram Gençcan yönetim kurulu üyeliğine seçilen yeni isimler oldu. Bağımsız yönetim kurulu üyelikleri için yapılan seçimde en çok oyu alan Ziya Akbaş ve Ercümend Arvas bu göreve yeniden seçildi. ASELSAN'ın yeni yönetimine seçilen tüm isimler 1 yıl süreyle görev yapacak.

Havelsan Çavuşoğu'na Emanet

Havelsan’ın yeni yönetimi bugün gerçekleştirilen olağan genel kurulla belli oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu atandı. Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, 1985’te Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını 1993’te Sussex Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2011’de profesör oldu. Çeşitli üniversite ve kamu kurumlarında akademik ve idari görevler üstlendi.