Güney Kore'ye gitmek isterseniz yapacağınız tek şey pasaportunuzu elinize almak. Hepsi bu!

Güney Kore'nin başkenti Seul'e Türkiye'den doğrudan uçuş var. Ancak uçakta fazlasıyla bekleyeceğinizi söyleyelim; zira Türkiye'den oldukça uzakta olan Kore'ye gidiş yaklaşık 9 saat, dönüş ise 12.5 saat sürüyor!

 

Güney Kore'ye gitmek isterseniz yapacağınız tek şey pasaportunuzu elinize almak. Hepsi bu!

 Dönüş yolunun daha uzun sürmesinin sebebi ise Dünya'nın dönüş yönüyle ilgili. Dünya'nın dönüş yönünde giden uçağın İstanbul'a varması elbette daha fazla zaman alıyor.

  Seul'e özellikle kış aylarında gidiyorsanız sıkı giyinmenizde fayda var; zira soğuğu İstanbul'un sert kışlarını hiç aratmıyor.
Kore'nin iki büyük şehri var; biri Seul, diğeri de Türkiye'nin Bursa'sı da diyebileceğimiz Busan. Busan'a Seul'den uçuşlar bir saat sürüyor.

Eğer sigara bağımlısıysanız bu ülkeye giderken üç beş kez düşünmeniz gerekiyor; zira Kore'de ağır bir sigara yasağı var. Sokakta rahatça sigara içemiyorsunuz; bunun için de özel sigara odalarına sığınmak zorundasınız.

İntihar oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri Güney Kore.

Koreliler Japon ve Çinlileri pek sevmez. Yıllarca Japonya'nın esaretinde kaldıkları için çok sıcak bakmıyorlar.

Sarımsağı çok seviyorlar. Havaalanına girdiğiniz anda bile sarımsak kokusunu alabilirsiniz. Pek çok insan kokusundan rahatsız da olsa Koreliler yemeklerinde Sarımsak kullanmayı günün her saatinde tercih ediyor.

Kore'de estetik ameliyatlar daha çok çekik gözler üzerine. Gözlerini daha oval hale getirmeye çalışan Koreliler yüzlerini de küçültmek için masaya yatıyor.

Alkol kullanımı diğer pek çok ülkeye kıyasla bir hayli yüksek.