İSTANBUL trafiğinden sıkılan iş adamları çareyi helikopter almakla buldu. Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen havacılık fuarı Airshow’da sergilenen helikopterlere iş adamları büyük ilgi gösterdi. Helikopter fiyatları 3,3 milyon Euro ile 45 milyon Euro arası değişiyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminalinde gerçekleşen İstanbul Airshow 2016 Uluslararası Sivil Havacılık Fuarı’nda Kaan Air, 4 helikopter ile yer aldı. Türkiye’ye ilk kez getirilen Leonardo /Agusta Westland AW 169 modelini tanıtan Kaan Havacılık Satış Pazarlama Müdürü Tuğba Oğuz,” 169 özellikle çok uzun süredir hem dünya pazarında hem de Türkiye pazarında merakla beklenen bir modeldi. Çünkü orta segment dediğimiz yine VIP kategoride gelen bir helikopter, son derece teknoloji donanımlı bir helikopter. AW 169 dediğimiz modeli tamamen özel teknolojik bir dizayna sahip. Özellikle hem kokpit tarafında hem de arka planda yolcunun konforunu sağlayacak bütün detaylar düşünülmüş” dedi.
Türkiye’deki helikopter satışları
Helikopter iniş ve kalkış alanlarının artmasıyla birlikte trafikten kurtulmak için İşadamlarının helikoptere yöneldiğine dikkat çeken Oğuz ,”Çünkü günümüzde İstanbul trafiği malumunuz bir noktadan bir noktaya gidiş artık çok zaman alıyor. Özellikle iş dünyasında zaman eşittir para. Helikoptere desteğin artması, helikopter alanlarının artması iş adamlarını helikopterler alınmasına yönelmesini sağladı. Türkiye’de en kolay kısım helikopter almak sonrasında iniş kalkış alanları servis desteği bu kararları etkiliyordu. İstanbul’da heliportlar artıyor, helikopter bakım merkezleri artıyor, hangarlar artıyor. İş adamının özelikle aradığı havada konfor. Ve havaalanına gitmeden uygun şehrin merkezinden istenilen noktadan istenilen noktaya uçup aynı zaman da ofis ortamını yaratabilecek bir helikopter sunuyoruz. Diğer helikopterlerimizden farkı beklenen orta büyüklükte ve orta segmentte bir helikopter. Konfigürasyon tamamen müşterinin isteği ile orantılı şu an görmüş olduğunuz 6 kişilik ama bu arttırabilir azaltılabilir. Satış fiyatı 10 milyon euro “ diye konuştu.