Lufthansa Grubu´nun işe almaya planladığı elemanların arasında 2 200 kişilik kabin personeli grubu ağır basıyor.

Lufthansa, 2017 yılında üç bin kişiden fazla eleman işe almayı planlıyor. Bunların arasında en büyük grubu, 2 200 kişi ile kabin görevlileri teşkil ediyor. Sadece Frankfurt ve Münih için 1.400 „Flight Attendants“ almayı planlayan Lufthansa, faaliyet gösterdiği diğer yerlerde işe alınacak kişilerle birlikte toplam 2 200 yeni kabin görevlisi çalıştıracak.

Lufthansa, bu işe alma planlarını gerçekleştirmek üzere geçen yıl Heidelberg, Mainz, Augsburg, Regensburg, Münih ve Berlin´de casting düzenleyerek, toplam 8 000 kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Castinglere gelen insanların yaklaşık üçte biri için olumlu cevap gönderildi.

Almanya´nın en büyük havayolları şirketi olan Lufthansa sadece kabin görevlisi işe almayacak. Lufthansa Technik için çeşitli şehirlerde toplam 450 yeni teknik eleman işe alacakken, yine Lufthansa çatısı altında faaliyet gösteren Austrian Airlines ayrıca 300 eleman işe alacak.

Lufthansa Almanya´nın Hessen Eyaleti´nde ve Frankfurt´ta toplam 37 000 eleman ile o bölgenin en büyük işverenlerin arasında yer almaktadır. Bu durumda meslek eğitimi almak isteyen gençler için de büyük önem taşıyan Lufthansa, bu yıl 250 çırak işe alacak. Bunlar 34 çeşit meslek arasında seçebilecek.

Almanya´nın en iyi ve çekici işverenlerden olan Lufthansa´ya ilgi büyük. Sadece 2016 yılında Lufthansa´ya gönderilen iş başvuruların sayısı yüz bini aştı. Lufthansa´da çalışmak isteyenler, bilgilerini www.be-lufthansa.de adresine gönderebilir.