ÖDEME NAKİT VE HİSSE SENEDİ İLE

Ctrip yeni CEO’su Jane Jie Sun; ”Skyscanner, güçlü bir şirket ve Skyscanner‘ın sahip olduğu tecrübe ile Ctrip okyanusaşırı biletlemeler de alabilecek. Skyscanner’ın önümüzdeki yıllar boyunca iki basamaklı büyüme hızını korumasını sağlayacağız” dedi. Satın alma detaylarını da paylaşan Ctrip, ödemeyi nakit ve hisse senedi karşılığında yapacak.

GEÇTİĞİMİZ YILDA QUNAR ŞİRKETİNİ SATIN ALMIŞTI

Şangay merkezli Ctrip, geçtiğimiz yıl bir başka büyük site Qunar’ı satın alarak seyahat devi olmak için adım atmıştı.

Skyscanner 40 ülkede kullanıcılara hizmet veriyor. Avrupa'nın yanısıra Singapur ve Pekin’de de ofisleri bulunuyor ve Asya pazarında da oldukça aktif. Skyscanner ücretsiz uçuş arama hizmetinin yanı sıra anında otel ve araba kiralama sonuçlarını karşılaştıran, dünyanın önde gelen seyahat arama motoru. 2003 yılında kurulan Skyscanner’in mobil uygulaması 35 milyondan fazla indirildi.

TÜRKİYE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜNÜ MURAT ÖZKÖK YAPIYOR

Merkezi Edinburg’ta bulunan Skyscanner’ın 35’in üzerindeki farklı milletten, 600’den fazla çalışanı bulunuyor.  Skyscanner aynı zamanda seyahat sektörü için inanılmaz bir dataya sahip. Özelikle havayolları, havaalanları ve turizm ve tanıtma ofisleri için bu data biçilmez kaftan. Şirketin Türkiye satış müdürlüğünü uzun süredir Murat Özkök yapıyor.