Rusya Federasyonu Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcısı State ATM Corporation ile DHMİ Genel Müdürlüğü heyetleri arasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde düzenlenen, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak Başkanlığındaki toplantıda iki kuruluş arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu. 

Genel Müdürümüz Funda OCAK, toplantının açılış konuşmasında Rusya Federasyonu heyetini Ülkemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölgede hava trafik akışında üstlendikleri kilit rol kapsamında, DHMİ ve State ATM Corporationarasında bugüne kadar sağlanmış olan işbirliğinin sürdürülmesinin önemini vurguladı. 

Bölgemizdeki krizlerin hava trafik akışı üzerindeki olumsuz etkilerini hatırlatan Genel Müdürümüz OCAK;  Rusya Federasyonu ve Türkiye Hava Sahasında yaşanan beklenmedik trafik artışı ve bu artışın domino etkisinin azaltılabilmesi için DHMİ ve State ATM Corporation arasında sağlanacak yakın işbirliğinin önemini vurguladı. 

State ATM Corporation Genel Müdürü Sayın MOISEENKO’da konuşmasında, nazik daveti ve misafirperverliği için Genel Müdürümüz Sayın OCAK’a teşekkürlerini ileterek, ortak çalışma ve işbirliğine verdikleri önemin altını çizdi.  

SİVİL HAVACILIĞIN İKİ LİDER KURULUŞU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI  

Toplantı sonucunda, DHMİ ile Rusya Federasyonu hava seyrüsefer hizmet sağlayıcısı State ATM Corporation arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Genel Müdürümüz Sayın Funda OCAK ve State ATM Corporation Genel Müdürü Sayın İgor MOISEENKO tarafından imza altına alınan anlaşma ile iki kuruluş arasındaki mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.