1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun

İşçi ve Emekçiler Bayramı’nın geleneği haline gelen 1 Mayıs mesajları ve görselleri bu yıl da unutulmadı. ürkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanan İşçi ve Emekçi Bayramı, 2008 Nisan’ında, ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak kutlanması kabul edilmiş, 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmişti. 2020’de Corona virüsü gölgesinde geçecek olan 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nda binlerce işçi ve emekçinin yanı sıra, siyaset, sanat ve spor dünyasından pek çok isimde 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajını sosyal medyadan paylaşıyor. İşte en çok beğenilen ve paylaşılan 1 Mayıs mesajları ve sözlerinden derlemeler…

ABD’de işçilerin günlük çalışma süresinin 8 saate indirilmesi için 1884’te başlattığı mücadeleyle ortaya çıkan 1 Mayıs, dünyanın birçok ülkesinde emek ve işçi bayramı olarak kutlanıyor. 1 Mayıs, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Emek ve Dayanışma Günü olarak tüm yurtta hatırlatılıyor. Sizler de 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı mesajları veya sözlerinden birini seçerek paylaşabilir, dilerseniz örneklerle kendi mesajınızı hazırlayabilirsiniz.

1 MAYIS MESAJLARI

1 Mayıs evde tek başına bırakamayacağı bebeğini alıp dünyayı sırtına alan Annenin tertemiz alın teridir.

Her zaman ve her koşulda hayatın devamı için emek veren tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Üreten, hayat veren, alın teriyle ülkemizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayan tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Herkesin adil bir şekilde çalıştığı,hiçbir işçinin hakkının yenilmediği,umut dolu yarınlara. Emek hayattır gün gelir hatıra olur.

Ülkemizin kalkınması ve geleceği için emeğini ortaya koyan, yüreğinde vatan sevgisi ile çalışıp, memleketimize değer katan tüm vatandaşlarımızın #1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.Ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için canla başla alın ve akıl teri döken; güçlü Türkiye’nin mimarları işçi ve emekçi kardeşlerimin #1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Bugün özel bir gün alın terinin gerçek sahiplerinin günü #1Mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun.

İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz.

Emeğin, alınterin var olduğu yerde,
paylaşma adil olur.Saygı ve sevgi olur.Bugün günlerden #1Mayıs

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.