Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu CCTO Oldu

15 Eylül 2020 Salı, 12:39

21 Yıldır İnternet sitemiz de yer alan haberleri okuyabilmeniz için her ay on binlerce para harcıyoruz! Sitemizdeki reklam alanlarına “BENNER”verebilirsiniz. gokyuzuhaberci@1gmail.com

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı SHGM Onaylı Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşlarından (CCTO) Biri Oldu

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından kabin ekibi temel eğitim programını uygulamak üzere yetkilendirilen on Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşu’ndan biri oldu.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yolcu taşımacılığı yapan ticari hava taşıma işletmelerinde görev yapacak kabin ekibi üyesinin ulusal ve uluslararası kurallar çerçevesinde belirlenmiş esaslara uygun olarak yetiştirilmesi amacıyla, belirlenmiş standart ve şartlara uygun olan eğitim kurumlarına Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşu olma yetkisi vermektedir. Bu kapsamda Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu kabin ekibi temel eğitim kursu verme imtiyazına sahip kabin ekibi temel eğitim kuruluşu olarak yetkilendirildi.
2013 yılından bu yana her yıl eğitim kalitesi ve olanaklarını arttırarak eğitim vermekte olan Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri, yetkilendirme belgesi ile ön lisans diplomalarının yanı sıra SHGM Kabin Ekibi Temel Eğitim Sertifikasını da alarak mezun olma ayrıcalığına sahip oldular.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.