Bakan, Hava Trafik Kontrol Merkezi Ziyaret etti(video)

21 Ekim 2020 Çarşamba, 09:33

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hava Trafik Kontrol Merkezi Ziyareti’nin ardından Eğitim Daire Başkanlığı ile Yerli ve Milli ATC Eğitim Simülatörü’nü ziyaret etti. Daha sonra Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne giden Karaismailoğlu burada uçakların iniş kalkışları ile ilgili yetkilier ile görüşüp bilgiler aldı.
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yolcuların can güvenliğinin kıymetinin her şeyin üzerinde olduğunu belirterek, “Kazandığımız başarıların temelinde yolcularımızın salimen gidecekleri yere, işlerine, sevdiklerine ulaştırılmasıdır.

 Bu noktada hava trafik hava trafik kontrolörlerimizin yaptıkları iş hayati ve merkezi bir konumdadır. Hava kontrolörleri sayesinde sivil ve askeri tüm uçakların, kalkışlarından uçuşlarına, iniş trafiğinden, hava şartlarına kadar her türlü parametreleri an be an takip edilmekte, yolcularımız emniyetli bir şekilde seyahat etmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın uçağını Dalaman’dan başka bir kod ile uçurup, onlarca hain jetin arasından geçirip, İstanbul’a inmesini sağlayanlar hava kontrolörlerimizdir. O gece büyük bir risk ve stres altında yerine getirdikleri bu görevle, hain girişimi tersine çevirmiş, hainlerin hesaplarını bozmuşlardır. Cephede nöbet bekleyen askerlerimiz kadar, önemli, ulvi, zor ve millidir, görevi üstlenen kahramanlarımızı milletim adına bir kez daha yürekten kutluyorum. Eğer her gün emniyet içinde uçak seyahati yapıyor, canımızı gönül rahatlığıyla emanet edebiliyorsak, arkadaşlarımızın dikkatli ve özverili gayretlerinin sonucudur” ifadesini kullandı.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.