Bakan Koca,6 ülkeye daha uçuş yasağı koyuldu!

Bakan Koca,6 ülkeye daha uçuş yasağı koyuldu. İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arpa Emirlikleri ile uçuşlar yasaklanmış olacak, uçuş yasağı uygulanan ülkü sayısı 20’ye çıktı.

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

Sabah sahte bir belge üsetilip yayıldı. Kamuoyuna gizli diye sunuldu. Amacı güven kaybına yol açmaktı. Tümüyle uydurmaydı. Ciddi yayın organlarının bunlara itibar etmesi söz konusu değildi. Halkımızdan dikkatli olmasını rica ediyorum.

Salgın vakalarında olayların kontrolden çıkmasının belli başlı faktörlerinden biri paniktir.

Panik duygusaldır, toplumu riske iter. Sağduyulu olmalı, akılla hareket etmeliyiz. Tedbir ve panik birbirinin zıttıdır. Bugünler böyle sürüp gitmeyecek, çok sürmeyecek. Normal hayatlarımıza döneceğiz.

Halkımızın sağduyusu devletimizin organizasyon gücü kadar önemlidir. Düyannın bir kısmında tablo salgın tablosudur. Türkiye’deki tablo diğer ülkelerle aynı değil. Çoğu ülke kontrolu kaybetmiş durumda. Artık yeni vakalardan çok kaybeidlen hastalar öne çıkıyor.

Tedbirlere uyarsak, hstalığın yayılmasını kontrol altına alabiliriz. Devlet olarak yaşamı durdurmadan tedbir alıyoruz. Sağlık altyapımız hızı ve yaygın. Sıkı tedbirlerle bu sorunu aşacağız.

Testler daha fazla şehirde yapılacak ve vakit kaybı olmayacak.

Umreden gelen vatandaşları gözleme aldık biliyorsunuz.

184 hattı, Korona danışma hattı olarak hizmet vermeye başladı. Uzman hekimlerimiz bu rehberlik hizmetiyle geniş kitlelelere ulaşacak.

Vatandaşlarımızın mümkün olduğunca evden çıkmamalarını az kişiyle temasa geçmelerini istiyoruz.

Açık ya da kapalı toplantı, kongrelerin durdurulduğunu biliyorsunuz. İlgili bakanlıkların talebi Cumhurbaşkanlığımızın talimatıyla, tiyatro sinema, internet kafeler, yüzme havuzu gibi mekanların faaliyetleri askıya alındı. Müze ve kütüphanelerin ziyaretlerine kısıtlama getirildi.

6 ülkeye daha uçuş yasağı koyuldu. İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arpa Emirlikleri ile uçuşlar yasaklanmış olacak, uçuş yasağı uygulanan ülkü sayısı 20’ye çıktı.

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.