Başkent Yıldızları Uçuş Okulu yetkisine kavuştu

Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim A.Ş. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) “Onaylı Eğitim Organizasyonu – ATO” yetkisi almaya hak kazandı.

Ankara’yı havacılık eğitiminin merkezi yapma sloganıyla yola çıkan Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim A.Ş. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) “Onaylı Eğitim Organizasyonu – ATO” yetkisi almaya hak kazandı.

Alınan yetki sonrasında Başkent Yıldızları Uçuş Okulu; PPL (A), ATPL(A) Modüler, ATPL teori (uzaktan eğitim) ve Re-Take eğitimlerine yakında başlayacak.

“Teori eğitimlerinin %90’ı uzaktan eğitim ile veriliyor”

Başkent Yıldızları Uçuş Okulu hakkında bilgi veren Eğitim Müdürü Dr. Ufuk Erol, pilotluk mesleğini hedefleyenlerin önemli bir kısmını çalışanların oluşturduğuna dikkat çekerek, SHGM yetkisi çerçevesinde kurdukları uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerin eğitimlerinin %90 lık kısmını evlerinden takip etmelerine olanak tanındığını belirtti. Böylelikle pilot olmanın çalışanlar için daha kolaylaşacağına işaret etti.

“Tüm Eğitimlerimiz Sivil Havacılık sektörümüzün ihtiyacı olan yüksek kalitede”

Başkent Yıldızları Genel Müdürü Leyla EROL “Başkent Yıldızları olarak sivil havacılık eğitimlerin bir bütün olarak bakıyoruz. Bu kapsamda, pilot eğitimleri dışında, MEB yetkili Kabin Memurluğu, SHGM yetkili Havacılık Güvenliği (Kurs 1, Kurs 2, Kurs 7, Kurs 8, Kurs 10 ve Kurs 12) ve SHGM yetkili Teknisyen Dil Yeterlilik sınavları gibi birbirlerini tamamlayan eğitim ve sınavlar Başkent Yıldızları bünyesinde yüksek kalitede sunulmaktadır .” dedi.

Genel Müdür EROL, “Okulumuzda verdiğimiz eğitimlerle, ihtiyaç duyulan nitelikli elemanları yetiştiriyoruz ve ülkemiz sivil havacılık sektörünün gelişmesine katkı sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim A.Ş. TIKLA

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.