Boeing başarılı 737 MAX test uçuşunda yükseliyor


737 MAX
Görüntü; Boeing

Boeing stoku, 737 MAX programının ilk sertifikasyon uçuşundan sonra yükseldi.

Test pilotları, değişikliklerin Federal Havacılık İdaresi standartlarını karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek için çeşitli uçuş manevraları ve acil durum prosedürleri testleri gerçekleştirdi.

Test uçuşunun, Boeing’in otomatik uçuş kontrol sistemindeki değişikliklerini değerlendirmek için bu hafta üçünden ilki olduğu anlaşılıyor.

OKU: Pakistan sahte lisanslar üzerinden 262 pilotu toprakladı

FAA, “Topraklama siparişini ancak uçağın sertifika standartlarını karşıladığından memnun olduktan sonra kaldıracağız” dedi.

Boeing, Mayıs ayında şirketin Renton, Washington fabrikasında 737 MAX üretimine yeniden başladı.

Şirket işyeri güvenliğini ve ürün kalitesini artırmaya odaklanmış bir düzineden fazla girişimi gerçekleştirdiğinden yeniden başlatma düşük bir hızdadır.

737 programın başkan yardımcısı ve genel müdürü Walt Odisho, “Üretim sistemimizi geliştirmek ve daha da güçlendirmek için sürekli bir yolculuğa çıktık” dedi.

“Bu girişimler 737 MAX için en uygun inşa ortamını yaratmanın bir sonraki adımı.”

Boeing, Ocak ayında başlayan üretimin geçici olarak durdurulması sırasında, mekanik ve mühendislerin fabrikadaki her pozisyonda iş paketlerini iyileştirmek ve standartlaştırmak için işbirliği yaptığını söyledi.

737 İmalattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Stocker, “Fabrikada attığımız adımlar, müşterilerimiz için yüzde 100 kalite hedefimizi sürdürmemize yardımcı olurken, işyeri güvenliğine yönelik sürekli taahhüdümüzü destekliyor” dedi.

737 programı bu yıl üretimi yavaş yavaş artıracak.

Boeing, 3.800 737 MAX’luk bir biriktirme listesine sahiptir.kaynak: airlineratings.com

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.