Boeing ne diyor?

Boeing, 737 MAX’in hizmete geri dönüşüyle ​​ilgili en son periyodik güncellemesini yayınladı. Her ne kadar düzenleyicilerin uçağın ne zaman tekrar uçacağına karar vereceğini kabul etse de, üretici havayolu müşterilerini güncel tutmaya çalışıyor. Boeing’in hisselerinin ticareti duyurunun ardından% 6’dan fazla düşüş gösterdi.

Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump , Boeing 737 MAX’in türün ikinci ölümcül çarpışmasının ardından topraklanmasını emretti . Bu, Trump’ın açıklanmasından önce uçağı topraklayan bir dizi başka havayolu ve düzenleyici tarafından takip edildi. O zamandan beri, uçağın tekrar hizmete girmesi geri itildi. Ocak ayının başlarında, havayolları tahmini hizmet getirilerini Haziran ayına geri itmeye başladılar .

Boeing ne diyor?

Bugün Amerikan uçak üreticisi tarafından yayınlanan bir açıklamada, 737 MAX’in şu anda 2020’nin ortalarında gökyüzüne dönmesi bekleniyor. Şirket şunları söyledi: “Müşterilerimize ve tedarikçilerimize şu anda 737 MAX’ın topraklamasının 2020 ortalarında başlayacağını tahmin ettiğimizi bildiriyoruz. Bu güncellenmiş tahmin, bugüne kadar sertifikasyon süreciyle ilgili deneyimimizle bilgilendiriliyor.

2019’un kuyruk sonuna doğru Boeing, teslimatlara kısa süre içinde devam etmeyi umduğunu söylemişti. Bununla birlikte, 2019 sonuna kadar bu yeniden sertifikalandırma son tarihi açıkça karşılanmadı. Aslında tam tersi gerçekleşti. Yeni uçaklar için yer azalması nedeniyle Boeing, 737 MAX’ın teslimatlarını askıya almak zorunda kaldı.

Üretici, sürecin “bilinen zamanlama risklerini ve sertifikasyon süreciyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek diğer gelişmeleri ele alma çabalarımıza tabi olduğunu da sözlerine ekledi . Ayrıca, düzenleyici otoritelerin 737 MAX’ın uçuş kontrol sistemini incelemelerinin her adımında haklı olarak uyguladıkları titiz incelemeyi de açıklıyor… ”

Başka bir gecikme olacak mı?

737 MAX’in hizmete geri dönmesinin 2020’nin ortalarından sonra ertelenmesi tamamen mümkündür. Bu, Boeing’in, sert bir şeyin aksine tarihin şu anda tahmin edildiğini söyleyerek kabul ettiği bir şeydir.

Gelecek hafta Boeing, üç aylık finansal açıklamalarını yayınlayacak. Üretici, bunun bir parçası olarak, Boeing 737 MAX’ın güvenli bir şekilde hizmete geri gönderilmesini nasıl sağlamayı planladığı ile ilgili daha fazla ayrıntıya gireceğini söyledi.

Boeing, 737 MAX’ın bir gün hizmete geri döneceğinden ve bunun ne zaman değil, ne zaman olduğu sorusundan emindir. Son olarak, Amerikan devi “müşteriler, düzenleyicilerimiz, tedarikçilerimiz ve uçan halka” neden olan “ zorluklardan pişmanlıktan” bahsetti .

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.