Daxing Havalimanı bir yılda 10 milyon yolcu sınırını aştı

23 Eylül 2020 Çarşamba, 12:34

Uluslararası Daxing Havalimanı, havayolu şirketlerinin uçuşlarını Beijing’in Uluslararası Başkent Havalimanı’ndan Daxing’e yönlendirmeleri nedeniyle, uçuş sayısında çok önemli bir artışa tanık oldu.

Beijing’de 2019 yılının eylül ayında açılışı yapılan Uluslararası Daxing Havalimanı, pandemi nedeniyle uzun süre kapalı olmasına karşın, bir yıl içinde 10 milyon kişilik yolcu sayısına ulaştı. Daxing Havalimanı, şu anda ülkenin her tarafından 129 noktayı birbirine bağlayan 187 havayolu hattının iniş-kalkış üssü işlevini görüyor. 22 Eylül Pazartesi günü itibarıyla havalimanı, 39 bin tonluk bir yük ve paket hacmi taşıyan 84 bin uçağın iniş ve kalkışına ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Daxing Havalimanı, havayolu şirketlerinin uçuşlarını Beijing’in Uluslararası Başkent Havalimanı’ndan Daxing’e yönlendirmeleri nedeniyle, uçuş sayısında çok önemli bir artışa tanık oldu. Bu bağlamda China Southern Airlines, Beijing bağlantılı uçuşlarının yüzde 80 kadarını Beijing Uluslararası Daxing Havalimanı’ndan yapıyor. China Southern Airlines bugünden 2025 yılına değin, bu havalimanında 200’den fazla uçağı işleterek bunlarla 28,8 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.