Dünyanın en büyük festivali olmaya başladık(video)

24 Eylül 2020 Perşembe, 15:18

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TEKNOFEST’in İstanbul dışında Anadolu’da ilk olarak Gaziantep’te yapılmasının heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

BAYRAKTAR: REKOR BAŞVURU YAPILDI

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, festivalin Gaziantep’te yapılıyor olmasından mutlu olduğunu söyledi.

Dünyada en ileri teknolojileri geliştiren bir Türkiye hayali ile yola çıktıklarını anlatan Selçuk Bayraktar, bugün TEKNOFEST ile bu hayali tüm gençlerle paylaştıklarını ifade etti.

Koronavirüs nedeniyle ziyarete kapalı olan ve gerekli önlemlerin alındığı festivale rekor başvuru yapıldığını kaydeden Bayraktar, “Bu yıl pandemiye rağmen rekor seviyede başvuru aldık adeta ‘dünyayı buraya getirdik’ diyebilirim. 7 binden fazla takımda toplam 100 bin genç bulunuyor. Bunlar yarışmalara başladı. Genç kardeşlerim 1 yıldır bu yarışmalara hazırlandı ve eğer yarışmalar yapılmasaydı emekleri, hayalleri, zayi olacaktı ve motivasyonları düşecekti. Onların heyecanı sönmesin, projelerine dört elle sarılıp devam etsinler diye TEKNOFEST’e sadece yarışmalarla devam ediyoruz. Türkiye’nin tam bağımsız güçlü ve müreffeh olabilmesi yalnızca teknolojiyi kullanmakla değil hayal etmekle, araştırıp ve onu geliştirip üretmekle mümkün olabilecek. TEKNOFEST zorluklardan yılmayan, yenilikten kaçmayan araştırıp geliştirmekten yorulmayan gençlerin yeridir. Hürkuş gibi birçok ismin yaşadığı yeniden doğuşun ismidir” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TEKNOFEST’in İstanbul dışında Anadolu’da ilk olarak Gaziantep’te yapılmasının heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.