EGM Havacılık Daire Başkanlığı’na Ödül

12 Ekim 2020 Pazartesi, 16:31

Fort Worth, TX (12 Ekim, 2020): ABD’nde yerleşik Textron Inc. bağlısı Bell Textron; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Havacılık Daire Başkanlığı’nın, “Üstün Göreve Hazırlık” ödülü ile taltif edildiğini duyurdu.

Polis Havacılık Daire Başkanlığı Bell 429 Filosu, yüzde 95’in üzeri göreve hazırlık seviyesi elde etmiştir.

Fort Worth, TX (12 Ekim, 2020): ABD’nde yerleşik Textron Inc. bağlısı Bell Textron; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Havacılık Daire Başkanlığı’nın, “Üstün Göreve Hazırlık” ödülü ile taltif edildiğini duyurdu. EGM Havacılık Daire Başkanlığı, Türkiye’de asayiş ve güvenlik görevlerinde 14 adet Bell 429 helikopterinden yararlanmaktadır. Filonun göreve hazırlık seviyesi yüzde 95’lerin üzerindedir.

Bell Türkiye Bölge Direktörü Clay BRIDGES; “EGM Havacılık Daire Başkanlığı’na elde ettikleri üstün göreve hazırlık seviyeleri için bu plaketi sunmak bizleri onurlandırmaktadır. Polis Havacılık Daire Başkanlığı harika profesyonellerden oluşuyor ve Bell 429 helikopteri de ülkenin kamu güvenlik ve emniyet görevlerini desteklemeye devam edecek istisnai bir hava aracıdır,” diye vurguladı.

Bell 429 helikopterlerinin, görevlerini en iyi şekilde yerine getirmekte önemli rol oynadığını vurgulayan Polis Havacılık Dairesi Bakım Şube Müdürü Pilot Başkomiser Nihat ŞİRİN, Bell’in, kritik görev ihtiyaçlarını karşılayan, yüksek seviyede isteğe göre şekillendirilebilme özelliğine sahip bir platform sağladığını dile getirdi.

Bakım Şube Müdürü, Pilot Başkomiser Nihat ŞİRİN, “Bell 429 sağladığı ileri teknoloji sayesinde polis gücümüzün, ülkemizin daha güvenli olması için daha verimli hizmet edebilmesini mümkün kılmaktadır,” dedi.

Bell 429, olağanüstü sürati, performansı, menzili ve düşük ömür devir maliyeti ile öne çıkmaktadır. Helikopterin yüksek göreve hazırlık kabiliyeti, platformun yasa dışı faaliyetler ile mücadele ve toplumsal güvenlik hizmetleri, petrol ve gaz sahaları ile kurumsal ulaştırma gibi birçok ihtiyaç alanı uygulamaları için ideal bir hava aracı haline getirmektedir.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.