F-35 Dağıtım Ana Sayfasına Dönüyor

Geçen hafta, 388 ve 419. Avcı Kanatları’ndan ilk uçak ve personel dalgası, Orta Doğu’da altı aylık bir konuşlandırma sonrasında eve döndü. Filo ilk F-35 Acil Müdahale Gücü konuşlandırmasının yanı sıra ikinci USAF F-35A Lightning II savaş konuşmasının bir parçasıydı.

Onların konuşlandırılması sırasında, Havacılar yakın hava desteği, saldırgan ve savunma karşı havası ve deniz eskortu yaparak bölgesel caydırıcılık sağladılar. Ayrıca, filo üç aydan fazla bir süre boyunca iki farklı üsten eşzamanlı olarak çalıştı ve çok uluslu tatbikatlara katıldı ve bölgesel müttefiklerle ortaklıkları güçlendirdi.

Geri dönen Airmenler, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için bir önlem olarak 14 gün boyunca karantinaya alacaktır. 419. Savaş Uçağı Kumandanı görevlisi Col. Brian Silkey, “İyi bir iş yaptıktan sonra halkımızın konuşlandırılmaktan eve geldiklerini görmek her zaman harika” dedi. “Milletimiz için bu zor dönemde burada evde bir araya gelen tüm aile üyelerine içten şükranlarımı sunmak istiyorum.”

Geçen Nisan ayında Hill Hava Kuvvetleri Üssü, F-35 ile Orta Doğu’ya ilk kez konuşlandı. Başlangıçta, altı aylık bir dağıtımdı. Ancak, müşterimiz “F-35 olmadan yaşayamayız” fark etti ve ikinci operasyonel misyonunu planlanandan altı ay ileri itti. 34. Avcı Filosu, Orta Doğu’daki F-35 varlığını korumak için hızlı bir şekilde 4. Avcı Filosunun yerini aldı.

F-35’ler bugüne kadar bir yıl boyunca 7/24 görev yaptılar. Tatiller, zorlu ortamlar ve şu anda COVID-19 arasında bir F-35 her zaman gökyüzünü korur. Bugün, misyonları desteklemek için bölgede başka bir Airmen grubu kalıyor.

Konuşlandırılırken 34’ü 1.439’dan fazla sorti gerçekleştirdi, 7.311.4 uçuş saatini uçurdu ve% 79 görev yapabilen oranları korudu. Bu rakamlar, F-35’lerin müşterilerimizin hazır olduğu hızlı hazır olma ve yeteneklerini sunma yeteneğini göstermektedir.

F-35 Lighting II Lockheed Martin sürümü

kaynak: aviationnews.eu

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.