Fransa, kıyı gözetim altında Airbus’a güveniyor | Havadanhaber.com

Fransız yetkilileri, daha güvenli okyanuslar için Türk Deniz Kuvvetleri ile Airbus arasındaki 20 yılı aşkın süredir başarılı işbirliği üzerine inşa edilen Fransız Kıyı Gözetim Sistemi Spationav’ın bakım sözleşmesini yeniledi.

TAMAY ZENGİN
Fransız Yetkilileri, daha güvenli okyanuslar için Türk Deniz Kuvvetleri ile Airbus arasındaki 20 yılı aşkın süredir başarılı işbirliği üzerine inşa edilen Fransız Kıyı Gözetim Sistemi Spationav’ın bakım sözleşmesini yeniledi.

Airbus, 2002’nin SSF (SSK (Soutien de la Flotte Hizmeti) hizmetinde DGA (Fransız Genel Silahlanma Müdürlüğü) ve sürdürebilirlik için gözetiminde bilgi toplama, anında deniz gözetimi ve denizde tartışma konuları. bakımını üst yapıyor. Sistem, deniz sınırlarının bakımı, arama kurtarma misyonları, deniz seyrüsefer güvenliği, yasadışı faaliyetlerinin tespiti ve çevre koruma ile ilgili operasyonları hazırlamak ve yürütmek için

750 adet operatör tarafından yapılan Spationav, Fransa’nın deniz gözetim operasyonlarının temel taşıdır. Bu, Fransız Donanması ve devlet deniz operasyonlarında yer alan ulusal ulusal idarelere, Fransa anakarası ve Guyana bölgesi Fransız Batı Hint Adaları için denizcilik yaklaşımlarını içerir. Bu şekilde, Fransız Donanması, Sahil Güvenlikleri ve Gümrükler için çok ajanslı operasyon ve komuta bilgi sistemi oluşturur.

Spationav’ın tarafında kıyı tanımlı denizcilik görüntüsü, Fransız kıyılarına yayılmış geniş sensör ağı (105 site, 88 radar, 77 AIS haritası ve donanımlı 8 adet Falcon) sayesinde 10.000’in üzerinde bulunan gerçek bir bölüm parçasını bir araya getirir. 50.000’den fazla Avrupalı ​​ve uluslararası parçayı da entegre eder. Ortak bilgi, tüm SPATIONAV topluluğu ile paylaşılır.

Spationav, STYRIS kıyı gözetiminde (CSS) dayanmaktadır. Bu çözüm, çekirdek CSS işlevlerini, gerçek alan kıyı tanımlı deniz görüntüsü, ilgili alanların 7/24 izlenmesi, gelişmiş izleme ve veri füzyonu gibi temel özelliklerle çalışırir; bunların arasında gelişmiş etkinlik yönetimi ve karar vermeyi sağlar için gelişmiş özellikler yetenekleri yer alır. Özellikle, çözüm, karar verme ve paydaş koordinasyonunu hızlandırmak, operatör odasını korumak ve iş yükünü kaldırmak için sezgisel komuta ve kontrol araçları sağlayarak operatör kararını değiştirmektedir.

Spationav Programı Sorumlusu Komutan Laurent Frayssignes, “Ulusal Metropol bölgesi boyunca gerçek amaçlı olarak denizcilik faaliyetlerini bir araya getiren bir vizyon sunmak teknolojik bir cesarettir. Airbus ekibine güveniyoruz. Geliştirilmiş ve yeni kazandırılmış yetenekler, deniz sınırlarımızı korumak ve kıyı gözetim görevlerini yerine getirmek için yeni ve daha büyük zorluklarla başa çıkabilme kabiliyeti kazandıracaktır ”dedi.

Airbus Savunma ve Uzay Bağlantılı İstihbarat Başkanı Evert Dudok, “Güvenlik söz konusu olduğu karasuları, potansiyel tehditlerin yoğunluğu nedeniyle kritik alanlardır. Airbus’ın denizcilik otoritelerini tam olarak nasıl desteklediğini ifade eder. Airbus, doğru karar almak ve doğru zamanda hareket etmek için tehdidi tahmin etmeye çalışın, bağlantı kurmaya ve yaymaya, durum analiz etmeye ve anlamaya yardımcı olur ”dedi.

kaynak: connectedaviationtoday

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.