Güçlü Türkiye için çalışmaya devam!(video)

20 Eylül 2020 Pazar, 12:48

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmara’nın can damarı Kuzey Marmara Otoyolu ülkemizin ‘Bütünsel Kalkınma’ vizyonuna katkı sağlıyor.
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmara’nın can damarı Kuzey Marmara Otoyolu ülkemizin ‘Bütünsel Kalkınma’ vizyonuna katkı sağlıyor.

Lojistik Süper Güç olma yolunda emin adımlarla yürüyen Türkiye, dünya ticaret yollarının yeniden çizilmesini sağlıyor.

MARMARA BÖLGESİNİ ALTIN KOLYE GİBİ İŞLİYORUZ

Kuzey Marmara Otoyolunun dünyanın en geniş ve en uzun otoyol tünellerinden biri olduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bulunduğumuz Kuzey Marmara Otoyolu dünyanın ilk en büyük projelerinden bir tanesi. Burada 4 şerit açıklığıyla dünyanın en geniş ve en uzun otoyol tünellerinden bir tanesi. Yarın açacağımız 5’inci kesimde de tünellerin en uzunu var 4 bin 150 metre çift tüp tünel. Yine 4 şeritle birlikte dünyanın en geniş tünellerinden bir tanesi. Kuzey Marmara Otoyolu, İzmir-İstanbul otoyolu, Osmangazi Köprüsü, Malkara-Çanakkale Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü ile Marmara Bölgesi’ni adeta bir altın kolye gibi işliyoruz. Yarın da bunların bir tanesini inşallah tamamlamış olacağız. Ülkemizin her bir noktasını altın gibi işliyoruz, vatandaşımızı birbiri ile dünya ile buluşturuyoruz. Ulaştırma altyapı projeleri gittiği yerlere hareket getiriyor, canlılık getiriyor. Üretim, istihdamı artırıyor, artı değerler kazandırıyor. İnşallah bu yarın açacağımız kesimde hem zamandan, yakıttan, hem de karbon emisyonunun azaltılmasından çok önemli katkılar olacak milletimize, ülkemize.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.