Havalimanı’nda iki uçak çarpıştı(video)

30 Ekim 2020 Cuma, 01:51

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGAC) Perşembe günü öğleden sonra, kanatların Metropolitan bölgesindeki Santiago Havalimanı’nda iki uçak arasında nasıl çarpıştığını açıkladı .
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGAC) Perşembe günü öğleden sonra, kanatların Metropolitan bölgesindeki Santiago Havalimanı’nda iki uçak arasında nasıl çarpıştığını açıkladı .

Radyo Bío Bío’ya danışıldıktan sonra, durumun saat 11: 30’da Arturo Merino Benítez Havaalanı’nın park platformunda , Latam şirketinden iki uçağın da dahil olduğu meydana geldiğini bildirdi .

Uçaklar, Santiago Havaalanı’nın levhasında kanat çatışmasında rol alıyor: yaralanan yok
“20 nolu otoparka bir uçak park edilirken, yolcu indirme işlemi sırasında 21 nolu otoparka yolcu ve mürettebatsız olarak giren aynı firmanın başka bir uçağı da kanadın ucuyla çarpıştı. park etmiş uçak ”dediler.

Benzer şekilde, kaza sonucunda yaralanan olmadıklarını , her iki uçakta da sadece küçük hasar olduğunu belirttiler.

Son olarak, koşulların DGAC tarafından araştırılacağına dair güvence verdiler.

Latam Airllines Group yaptığı açıklamada, “bu sabah, Santiago Havaalanı’nın plakasında bulunan filosundaki iki uçak arasında küçük bir olay meydana geldiğini bildirdi. İki uçak arasındaki temas, tedarikçi firmanın personelinin, diğer uçağın kanatlarından birinin ucunu taşıyan uçaklardan birini yolcusuz çekmesi sonucu meydana geldi ”.

İkincisi, “büyük rahatsızlıklar olmadan başarılmış” olan karaya çıkarma sürecinde olduğunu vurguladılar. Bu nedenle “bu olay insanların yaralanmasına neden olmadı.”

Durum göz önüne alındığında, olanların nedenlerini belirlemek için derhal bir soruşturma başlattıklarını doğruladılar.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.