Hüseyin Keskin,Kontrolörlere teşekkür etti

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, Ankara Esenboğa’da bulunan Hava Trafik Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti. Keskin, hava trafik kontrolörlerinden bilgi aldı.

Operasyonun 7/24 yapıldığını belirterek “1.000.000 km2’lik hava sahamızda günlük ortalama 4200 sivil hava aracı ile çok sayıda askeri trafiğin sevk ve idare edildiği DHMİ Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde incelemelerde bulundum, teknik ve operasyonel konularda bilgi aldım.

Dünya sivil havacılığına verdiği üstün hizmetleriyle gurur duyduğumuz bu merkezde, çok sayıda radar ve haberleşme istasyonu ile son derece kompleks bir network altyapısı üzerinden her türlü meteorolojik koşulda 7/24 Hava Kontrol Hizmeti (ATC) sağlanıyor.

Hava meydanlarımızın maksimum etkinlik, etkililik ve verimlilikle çalışmalarını hedefleyen merkezimiz, stratejik planlamalarına her koşulu dâhil ederek hava trafiğimizi bir gecikmeye olanak tanımayacak disiplin ve başarı ile yönetiyor.

Bu güzel sonuçlara imza atan kıymetli mesai arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum”

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.