Japan Airlines Ekim Ayında Tam Yurtiçi Programa Göz Attı


Dünyanın dört bir yanındaki uçuşlar koronavirüs pandemisinden etkilenmeye devam ederken, bu hafta Japonya’dan bazı haberler çok uzak olmayan bir gelecekte normale dönme umudu sunuyor. Japan Airlines (JAL) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ekim ayı başlarında tam bir yurt içi programı izlediğini söyledi. Haber, havayolunun Haziran ayında yurt içi seyahat kısıtlamalarını kaldırmasının ardından seyahat talebinde iyileşme belirtileri görmesi ile geliyor.

Japonya Havayolları
Japan Airlines, planlanan iç hat uçuşlarının% 66’sına 17 Temmuz’dan itibaren devam edecek. Fotoğraf: Getty Images

Seyahat talebi toparlanıyor

Simple Flying tarafından yapılan bir açıklamada, taşıyıcı seyahat talebinin yurt içi seyahat kısıtlamalarından bu yana yaklaşık% 30 oranında iyileştiğini açıkladı 19 Haziran’da kaldırıldı. İyileşme belirtileri cesaret verici, şirket Temmuz ayının ikinci yarısında% 50 iyileşme bekliyor. Ağustos ayına kadar bunun daha da artması bekleniyor. İcra memuru Shunsuke Honda, Tokyo’nun Haneda havaalanındaki gazetecilere verdiği demeçte,

Ağustos ayında yüzde 80’e kadar toparlanmayı ve Ekim ayındaki normal programımıza uygun olarak faaliyet göstermeyi umuyoruz.

JAL, Temmuz ayının son yarısında planlanan yurt içi uçuşlarının% 66’sına devam edecek. Haneda Havaalanı’ndan New Chitose, Osaka Itami, Fukuoka ve Okinawa Naha gibi önemli yerlere uçuşların% 70’inden fazlasını gerçekleştirmek istiyor.

Staycations ve iç tatillerin bu yıl norm olması bekleniyor, havayolu Okinawa Naha’nın popüler ada varış noktasına günde 12 uçuş sunuyor. Havayolu şirketi ayrıca belirli tarihlerde adaya ekstra uçuşlar yapılacağını duyurdu.

JAL, Japonya’nın Nisan ayında ülke çapında olağanüstü hal.

Haberdar olun: Bizim için kaydolun günlük havacılık haberleri özeti.

Japonya Havayolları
JAL, bu ay uluslararası uçuşların% 7’sini uçuyor. Fotoğraf: Flickr üzerinden Aero Icarus

Sosyal uzaklaştırma önlemleri kaldırıldı

Nisan sonunda JAL, yolcular arasında daha fazla alan sağlamak için orta koltuğu boş bırakmayı içeren sosyal uzaklaştırma önlemlerini uygulamaya koydu.

Bu hafta JAL, duyurulacak en son havayolu orta koltuğun rezerve edilmesini engelleme uygulamasını sona erdirecek. Japonya’da olağanüstü halin kaldırılması ışığında, bunun artık gerekli olmadığını söyledi. Yüz maskeleri yine de zorunludur ve havaalanında ve binişte sosyal mesafe bırakılmalıdır.

Taşıyıcı ayrıca, uçakların tamamen rezerve edilmesini önlemek için daha fazla uçuş yapmayı veya belirli rotalarda daha büyük uçaklar göndermeyi planladığını söyledi.

Japan Airlines kuyruk sonu
JAL, 2020 yılının ilk çeyreğinde 270 milyon $ (29,9 milyar Yen) net zarar bildirdi. Fotoğraf: Simple Flying

JAL çalışanları ev yardımı ile çalışır

JAL, bu ay bazı çalışanlarına ev ihtiyaçları için çalışmalarında yardımcı olmak için 1.400 $ (150.000 Japon Yeni) sağlamayı planlıyor. Ofis katılımını% 60 veya daha fazla azaltmak için çalışanlar Mart ayından bu yana evden çalışmaya teşvik edilmektedir.

Havayolu, bu ödeneği taşıyıcı ve grup şirketlerinden yaklaşık 36.000 çalışana dağıtmayı amaçlıyor. Şirkete yaklaşık 46.6 milyon dolara mal olacak.

Havayolu, mevcut pandeminin ortasında gelir azaldıkça, yaz bonuslarını yıl öncesine göre yarı yarıya düşürdükten sonra çalışanlarının moralini kaldırma hareketini açıkladı. Şirket yöneticileri ikramiyelerini% 70 oranında azaltırken, Başkan Yoshiharu Ueki ve Başkan Yuji Akasaka hiçbir ikramiye almayacak.

Japonya Havayollarının Ekim ayına kadar tüm yurt içi programına devam edebileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin.

kaynak: simpleflying.com

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.