KKTC’de Okuyan 135 farklı ülkeden öğrenciler nasıl gelecek?

13 Eylül 2020 Pazar, 08:47

21 Yıldır İnternet sitemiz de yer alan haberleri okuyabilmeniz için her ay on binlerce para harcıyoruz! Sitemizdeki reklam alanlarına “BENNER”verebilirsiniz. gokyuzuhaberci1@gmail.com

Buna göre 9 Ağustos günü Covid-19 tedbirleri çerçevesinde durulan uçuşlar, önümüzdeki çarşamba günü yeniden başlayacak. Uçuşlar bir uçak Türk Hava Yolları’ndan (THY) ve bir uçak da Pegasus Hava Yolları’ndan olmak üzere iki sefer şeklinde olacak. Uçuşlar, karantina otellerindeki kişilerin azalması çerçevesinde başlayacak.

“Karantina sisteminin, ev karantinasına dönüşmesi için çalışma”

Bakanlar Kurulu bugün, “otellerdeki karantina sisteminden ev karantinasına nasıl dönülebilir?” konusunu da masaya yatırdı. “Elektronik kelepçeyle ev karantinası sistemini başlatma” çalışması da yapan kabine, konuyu henüz bir sonuca bağlanamadı. Hükümet, ev karantinasına geçerek, devletin buraya ödediği yüklü paradan tasarruf etmeyi hedefliyor.

“Üniversite öğrencileri için çalışma”

Bakanlar Kurulu, “Ülkemize gelecek üniversite öğrencileri için özel seferler düzenleme ve öğrencilere uçuş katkısı yapma” planları üzerinde de çalışma yaptı. Kurul, bu konuda da henüz nihai bir karara varamadı.

“Vardiya sistemi masaya yatırıldı”

Bakanlar Kurulu, kamu sendikalarının Covid- 19’a tedbir çerçevesinde talep ettiği vardiyalı çalışma sistemini de gündemine aldı ve çalışma yaptı. Henüz bu konu da karara bağlanamadı. Bakanlar Kurulu, henüz karara varılmayan konular için ilgili bakanlıkların çalışmalarına devam etmesine ve kısa sürede sonuca bağlanması için çaba sarf edilmesine karar verdi.

GAÜ pilotaj öğrencileri

KKTC’de ilk kez geçerli PPL lisansını veren Girne Amerikan Üniversitesi, Havacılık Yüksek OkuluPilotaj bölümü Öğrencileri; “PPL- private pilot licence” lisansını alan öğrenciler 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi PIC uçuşlarını,GAÜ Uluslararası Havacılık Akademisi bünyesinde Çorlu’da gerçekleştiriyorlar.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.