Kurtarıcılar teklifleri güçlendirmek için çalışırken Comair iş planı geri itildi | Haberler


Güney Afrikalı taşıyıcı Comair’in kurtarma uygulayıcıları, ilgili bir konsorsiyumla potansiyel bir anlaşmanın sona erdiğini, ancak diğer yaklaşımları düşünmek için zaman sağlamak için bir iş planının yayınlanmasını geri ittiğini açıkladı.

İş planının yayınlanması, 21 Haziran’da bir konsorsiyumdan bir ilgi ifadesinin alınmasından sonra 28 Temmuz’da yapılmıştı.

Ancak faiz bağlayıcı bir teklife dönüşmedi, çünkü uygulayıcılar bir finansman komitesiyle onay sorunlarıyla karşılaştı.

“[The offer] bu nedenle ileri götürülemedi ”diye ekliyorlar. “[We] bugüne kadar bunun değişmediğini anlayın. ”

Ancak uygulayıcılar, diğer iki konsorsiyumun her birinin bağlayıcı olmayan teklifleri olduğunu ve her ikisinin de bağlayıcı hale getirilmeden önce yerine getirilmesi gereken “birkaç önemli koşul” içerdiğini belirtiyorlar.

“Şu anda, [Comair] ve uygulayıcılar bu tekliflerdeki koşulları yerine getirme ve şirketin finansörlerinin [consortia], bilinmiyor, ”diye ekliyorlar.

Tarafların gerekli koşulları karşılayıp karşılayamayacağını ve her iki teklifin de havayolunun mali sıkıntısını çözüp çözemeyeceğini anlamak zaman alacaktır.

Uygulayıcılar ayrıca, tekliflerin ilerlemesini desteklemek ve şirketin masraflarını karşılamak için acil kısa vadeli köprü finansmanı görüşüyorlar.

Alacaklılardan 28 Ağustos’a kadar iş planının yayımlanmasında bir gecikmeyi onaylamaları isteniyor.

kaynak: flightglobal.com

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.