Öğrenciler Turkish Technic Tesislerini gezdi

Herkes İçin Havacılık Derneği, olarak 29 Kasım 2019 Cuma günü İstanbul ve Kocaeli Temsilciliğimiz ile ortak bir etkinlik gerçekleştirerek her yıl yaptığımız “Teknik Gezi” etkinliğimizi bu sene Derneğimizin Ana Sponsoru olan Turkish Technic’in Sabiha Gökçen Tesislerini gezerek gerçekleştirdik.

Bilindiği üzere hangarlara giriş sağlamak uçak mühendisliği ve motor bakım öğrencileri haricinde diğer öğrencilerin iş hayatlarında deneyimlemenin mümkün olmadığı yerlerdir. Havacılık yönetimi, kabin memurluğu, uçak-gövde-motor-bakım ve uçak mühendisliği okuyan öğrencilerimizle birlikte Avrupanın En Modern Uçak Bakım Hangarlarından birine sahip olan Turkish Technic SAW hangarını gezdik.
Sabah saatlerinde şirket sunumu ile başlayan gezimiz atölyeler, uçak boya hangarı, dar ve geniş gövdeli uçakların bakımının yapıldığı hangarları gezerek son buldu.
Gezimizin ardından İstanbul ve Kocaeli ekibi Herkes İçin Havacılık Derneği Ofisimizi ziyaret ederek katılımcılara dernek hakkında bilgiler aktarıldı. Gezimiz Havacılık Müzesi’ne giderek son buldu. Teknik Gezide kapılarını bizlere açan Ana Sponsorumuz Turkish Technic Ailesine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
2650+ üyesi ve 7 Temsilciliği ile Havacılığın En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu; Herkes İçin Havacılık Derneği olarak teknik gezilerimizin devamı gelecek. Bizleri takip etmeyi unutmayın.

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.