Pegasus Hava Yolları SPK’dan kritik onayı aldı

7 Ocak 2021 Perşembe, 22:24

Pegasus Hava Yolları, Yurt İçinde Borçlanma Aracı İhraç Belgesi için finansal açıdan kritik öneme haiz SPK onayını aldı.

Pegasus Hava Yolları’nın nitelikli yatırımcıya 2,5 milyar tutara kadar tahvil ve finansman bonosu satışına ilişkin Yönetim Kurulu kararı, 31.12.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na(KAP) yapılan bildirimde şu ifadeler yer aldı:

“Yönetim Kurulumuzun 03.12.2020 tarihli kararı ile 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, diğer ilgili mevzuat ve Şirket Ana Sözleşmesinin 9’uncu maddesi düzenlemeleri çerçevesinde 2.500.000.000.00- TL tutara kadar borçlanma araçlarının (tahvil veya finansman bonosu) yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere bir veya birden fazla tertip halinde ihraç edilmesine ve bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’na ihraç belgesinin onaylanması talebiyle başvurulmasına karar verilmiştir. 31.12.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan İhraç Belgesi ve Eki, Başvuru Formu ile birlikte ekte yer almaktadır. Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir