Rekabet Kurumundan yabancı havayolu şirketlerine şartlı onay

Rekabet Kurumu, Air France – KLM S.A.- Delta Air Lines, Inc.- Virgin Atlantic Airways Limited – Societe Air France- Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. ile  taraflar arasında yaptığı anlaşmayı şartlı olarak onayladı.

Buna göre, Türkiye’deki bir şirketin taraflarla işbirliği yapmak istemesi halinde, Kurumun kararlaştırdığı şartlara göre reddetme hakkı olmayacak.

Kurumdan yapılan duyuru şöyle;

“Air France-KLM S.A., Société Air France, Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V., Delta Air Lines, Inc. ve Virgin Atlantic Airways Limited arasında akdedilen Değiştirilmiş ve Yeniden Düzenlenmiş Ortak Girişim Anlaşması’na ve Air France-KLM S.A. ile Virgin Atlantic Airways Limited arasında akdedilen Mutabakat Anlaşması’na; İstanbul-Cincinnati, İstanbul-Detroit, İstanbul-Indianapolis, İstanbul-Minneapolis, İstanbul-Salt Lake City hatları ile potansiyel hatlar için üçüncü tarafların işbirliği tekliflerinin haklı bir gerekçe sunulmaksızın yalnızca ittifak anlaşması gerekçe gösterilerek reddedilmemesi şartıyla, bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.”

 

kaynak:bagimsizhavacilar

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.