SHGM: “İddialara itibar etmeyin”

7 Mayıs 2020 Perşembe, 12:22

Merka Anadolu Sigorta; Drone,Uçak,Helikopter,Siber Güvenlik Sigortası,Yat,Tekne,Trafik ve Kasko gibi araç sigortasından, ev sigortası ve Sağlık sigortasına kadar uzanan yelpazedeki sigorta çeşidini sizlerle 7/24 buluşturuyor. Tel :0533 815 20 13 -0212 570 13 83 E-posta : merihzengin@merkasigorta.com merka@merkasigorta.com Merih Zengin

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim sertifikalarının ücretsiz verildiğine dair iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

İşte SHGM’nin konuya ilişkin o açıklaması:

“Sosyal medyada, Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş İHA eğitim kuruluşlarınca verilen ticari İHA pilot eğitim sertifikasının, İHA Kayıt Sistemi üzerinden ücretsiz verildiğine dair haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu asılsız haberler neticesinde, İHA Kayıt Sisteminde geçen yıl Mayıs ayının ilk 5 gününde ortalama 1350 kayıt başvurusu gerçekleştirilirken, bu Mayıs ayının ilk 5 gününde yaklaşık 101.000 kayıt başvurusunun gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.

Bahse konu asılsız haberler neticesinde İHA Kayıt Sisteminde oluşan yoğunluk sebebi ile dakikada 30 olan MERNİS sorgu limiti her dakika aşılmış ve başvuru sahipleri “ Mernis hata: Yetkisiz erişim, server IP uyumsuz” hatası ile karşılaşmıştır.

Herhangi bir mağduriyete sebebiyet yaşanmaması açısından İHA pilot adaylarının bu ve buna benzer asılsız haberlere itibar etmemesini önemle rica ederiz.

İlgililere önemle duyurulur.”

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.