THY Teknik A.Ş. Ekibe katılmaya hazır mısın?

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Turkish Technic, yüksek nitelikli teknik ve uzman personeliyle, başta THY A.O. olmak üzere, dünyanın her ülkesinden gelen onlarca hava yolu şirketine ait uçakların motor ve komponentlerine yaptığı bakımlarla ve bu şirketlere vermiş olduğu mühendislik hizmetleriyle havacılık sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.

Turkish Technic, Türkiye’nin en büyük uçak bakım ve onarım kuruluşu olmanın yanında, genç ve dinamik AR-GE, tasarım ve üretim ekipleriyle birlikte Türkiye’de sivil havacılık alanında faaliyet gösteren önemli bir tedarikçi olmanın da gururunu yaşıyor. AR-GE merkezimiz uluslararası havacılık otoritelerince yetkilendirilmiş olup sivil uçaklar için Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım ve üretim yetkilerini elinde bulundurmaktadır. Bugüne kadar yüzlerce uçak modifikasyon projesini başarıyla tamamlamış kendi tasarlayıp ürettiği yerli komponent ve sistemleri uçaklara başarıyla entegre etmiş olmanın yanında bu kapsamdaki kabiliyetlerini her geçen gün artırmaktadır.

Güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik ve AR-GE kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olmak isteyen, alanlarında deneyimli AR-GE Yapısal Tasarım Mühendisleri arıyoruz.

Genel Kriterler

T.C. vatandaşı olmak,

01.01.1984 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,
Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
Erkek adaylar için; askerliğini yapmış veya askerlikten muaf,
Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,
Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak,
İyi derecede İngilizce bilmek (Turkish Tecnic tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve mülakatında başarılı olabilmek). İngilizce dil belgesine sahip iseniz geçerli belgeyi mutlaka kariyer.net hesabınıza ekleyiniz (01.11.2017 tarihi itibariyle en az YDS 60, TOEFL(IBT): 72, IELTS 6 değerlerinde olan belgeler dikkate alınacaktır),
Yapısal Tasarım Mühendisliği alanında en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak,
Üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur.

o Uçak Mühendisliği

o Uzay Mühendisliği

o Havacılık Mühendisliği

o Makine Mühendisliği

Aranan Nitelikler

Teknik resim, şema, el kitapları ve talimatları okuyup, yorumlayabilen,
Uçak yapıları, uçak bakım ve yapısal tamir konularında bilgi sahibi,
3D CAD Modelleme ve 2D üretim çizimleri hazırlayabilen,
Sonlu Elemanlar Yöntemi ve geleneksel el hesabı ile analiz raporu hazırlayabilen,
Eklemeli üretim, kompozit ve metalik malzemeler konularında bilgi sahibi,
Havacılık sertifikasyon konularında bilgi sahibi,
Araştırmacı bir kişiliğe sahip, yeni konuları öğrenmeye açık,
Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden,
İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek,
Koordinasyon, organizasyon ve planlama becerisi yüksek,
Stratejik ve analitik düşünen, sonuç ve çözüm odaklı,
Problem çözme yeteneğine sahip olan çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sosyal İmkânlar

Turkish Tecnic, çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu hizmetler arasında yer alır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Başvuru sırasında özgeçmişinde doğum tarihi, mezuniyet tarihi ve detaylı tecrübe bilgileri bulunmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
İlana son başvuru tarihi 04.12.2019
İlan kriterlerini sağlayan adaylar, İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir.
Sınavda başarılı olan adaylar mülakata davet edilecektir. Sınav aşamasında adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
İngilizce dil belgesi sahibi olan adayların ilan başvurusu esnasında dil belgelerini Kariyer.net’te CV’lerine ek dosya olarak eklemeleri gerekmektedir.
Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir.

THY Teknik A.Ş. BAŞVURU

 

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.