THY’den Çin Ve İran Uçuşlarıyla İlgili Açıklama

Türk Hava Yolları 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulduğunu açıkladığı Çin uçuşlarının ardından, İran’da Tahran’a düzenlenen uçuşlar hariç tüm noktalara olan seferler 10 Mart 2020 tarihine kadar durdurulduğunu açıkladı.

THY’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, koronavirüs kaynaklı seyahat kısıtlamalarına dair bazı bilgiler paylaşıldı. Açıklamada korona virüsü nedeniyle yaşanan gelişmelerin ulusal ve uluslararası otoriteler ile görüşülerek yakından izlenildiğini bu konuda gerekli önlemlerin alındığı belirtildi. Bu kapsamda, virüsün yayılmasını önlemek için Çin ve İran’a düzenlenen seferlerlerde düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler şu cümlelerle vatandaşlara duyuruldu: “Çin’e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştu. İran seferlerimiz ise Tahran’a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz, 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca alınan karar gereği son 14 gün içerisinde Çin ya da İran’ın Kum şehrinde bulunan vatandaşların ülkeye kabul edilmeyeceği bildirildi. Uçuşlarla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama menüsünden uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz.

 

kaynak:gokyuzuhaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.