video Ambulans helikopter Alparslan için havalandı

16 Mayıs 2020 Cumartesi, 04:47

MANİSA’nın Soma ilçesinde, evde üzerine sıcak su dökülen 8 aylık Alparslan Demir, ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edildi.
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

MANİSA’nın Soma ilçesinde, evde üzerine sıcak su dökülen 8 aylık Alparslan Demir, ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edildi.

Soma’da 8 aylık Alpaslan Demir’in göğsüne saat 01.00 sıralarında sıcak su döküldü. Minik Alparslan, ailesinin ihbarı üzerine gelen sağlık ekibinin müdahalesinin ardından Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunda üçüncü derece yanıklar oluşan minik Alpaslan’ın, Manisa’da yanık merkezi bulunmadığı için Ankara Şehir Hastanesi’ne sevkine karar verildi. Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans helikopter istendi. Hastanenin pistine inen ambulans helikopter, kuvöz içerisindeki minik Alpaslan’ı Ankara’ya götürmek üzere havalandı.

Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, “Hastamızın tedavisinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon birimi ile iletişime geçtik. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için helikopter ambulans ilçemize geldi. Zaman ile yarış halinde olan hastamızın Sağlık Bakanlığı helikopter ambulansı ile Ankara’ya nakli gerçekleşti. Hastamıza acil şifalar dilerim” dedi.

 

 

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.