video Katar’dan gelen yolcu yüksek ateşli çıktı

27 Nisan 2020 Pazartesi, 00:09

İZMİR’e, ramazan ayını evlerinde geçirmeleri için başlatılan tahliye çalışmaları kapsamında Kadar’dan 3’ü bebek 292 Türk vatandaşı getirildi.
Bu videoyu görüntülemek için JavaScript etkinleştirin ve HTML5 video destekleyen bir web tarayıcısına yükseltme düşünün lütfen…

İZMİR’e, ramazan ayını evlerinde geçirmeleri için başlatılan tahliye çalışmaları kapsamında Kadar’dan 3’ü bebek 292 Türk vatandaşı getirildi. Sağlık kontrolleri sırasında ateşi yüksek çıkan bir kişi hastaneye yönlendirilirken, 291 kişi ise 14 günlük karantina süreci için otobüslerle Manisa’ya gönderildi.

Yurt dışında 59 ülkede bulunan onbinlerce Türk vatandaşının Ramazan ayını ve bayramı ülkelerinde geçirmeleri amacıyla başlatılan tahliye çalışmaları kapsamında, Katar’da bulunan 292 Türk vatandaşı, Türkiye’ye getirildi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 292 kişiyi tayışan uçak, saat 22.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı iniş yaptı. Uçakta ateşleri ölçülüp, sağlık kontrolleri yapılan yolculardan 1’inin ateşi yüksek çıktı. Bu yolcu sağlık ekibimnin kontrolünde ambulansla Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen diğver vatandaşlar ise polis eskortluğunda 14 gün karantinada kalacakları Manisa’daka KYK yurduna götürüldü.

kaynak: gökyüzühaberci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.