Zoom seyahatlerinden iş seyahati yavaşça ortaya çıkıyor


1,2209127-2340067609

Küresel işletmeler doğrudan bir etkileşime sahip olmayı yeniden düşünmeye başlıyor. Kurumsal seyahat COVID öncesi-19 güne geri dönüyor, ancak tam bir iyileşme 2022-23’e kadar olabilir.
İmaj Kredisi: Gulf News Archive

Sydney: Kurumsal seyahat acenteleri, şirketleriyle çalışanlarını Zoom video konferanslarından nasıl çıkaracakları ve güvenli bir şekilde havaya nasıl geri dönecekleri konusunda rezervasyonlarda koronavirüs kaynaklı durgunluğu kullanıyor.

Yerel maske gereksinimleri, sosyal mesafe düzenlemeleri ve karantina kuralları ile otel, havayolu ve karayolu taşımacılığı hijyeninin ayrıntıları hakkında yerinde bilgi sağlamak için yeni araçlar başlatıyorlar. Gezginler, normalde yıllık 1.4 trilyon dolarlık harcama yapan kurumsal seyahat endüstrisinde yavaş ama büyüyen bir toparlanma sonucunda deneyimli danışmanlardan danışmanlık almak için daha ucuz çevrimiçi rezervasyonlardan uzaklaşıyor.

American Express Global Business Travel Asya-Pasifik bölge genel müdürü Jo Sully, “Şimdi toparlanmaya başlayan bir eğilim görüyorum – Zoom veya Microsoft toplantıları yapabiliriz, ancak hiçbir şey yüz yüze olamaz.” Diyerek şöyle devam etti: “Bence bu açıdan kademeli bir iyileşme olacak.

“İnsanlar belki ‘Bunu sadece Zoom ile mi yapmalıyım?’ – ancak genel yanıt, insanlar toplantılar için seyahat etmeye geri dönecekler. “

Şirketi, 2021’de pandemi öncesi seyahat seviyeleri 2022 veya 2023’e kadar olan normal hacimlerin yüzde 60-70’ine döneceğini tahmin ediyor.

İyi çalışma

Brisbane merkezli Corporate Travel Management Ltd (CTM) genel müdürü Jamie Pherous, Mayıs ayında kilitlenmeden ortaya çıkan Yeni Zelanda’nın zaten geçen yılki yurt içi rezervasyon seviyelerinin yarısına geri döndüğünü söyledi.

“Pent-up talebi var,” dedi. “Bazı müşterileri (Avustralya’da) ziyaret ediyordum ve aldığım en önemli geri bildirim, bir video konferansta asla çözemeyeceğim kritik kararlar almamız.”

CTM araştırması, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki müşterilerinin yüzde 90’ının seyahat edememeleri nedeniyle ticari büyüme üzerinde olumsuz bir etki yaşadığını tespit etti.

Flight Center Travel Group Ltd’nin şirket bölümlerinin Londra merkezli küresel baş yöneticisi Chris Galanty, Çin yerel rezervasyonlarının pandemi öncesi seviyelerin yaklaşık yüzde 60’ını oluşturuyor ve bazı Avrupa pazarlarında sınır sınırlamaları kolaylaşmaya başlıyor.

“Ülkeler gerçek sağlık krizini kontrol altına aldıkça ve COVID-19 vakalarının sayısı dengelendiğinde ve yerel politika seyahat etmeyi sağlar – yani, kilitlenmeler sona erer ve insanlar fiziksel olarak seyahat edebilir – iş seyahati hızlanır” dedi.

“COVID-19 öncesi seviyelere kadar çıkmıyor. Yerel ve yerel bölgelerde makul miktarlara ulaşıyor.”

CWT üst düzey yöneticisi CWT üst düzey müdürü Akshay Kapoor, iş seyahatinin geri dönüşünü yavaşlatan diğer faktörlerin yanı sıra, kurumsal etkinlikler takvimindeki aksama ve şirketlerin onaylama konusunda daha katı olmaları gerektiğine dikkat çekti. grubu, Asya Pasifik.

Singapurlu yönetici, “Seyahat etmek istiyorsam, şirket benden birçok onay düzeyinden geçmemi isteyecek.” Dedi.

“Bu gezi öncesi onay unsuru artıyor. Şirketler seyahat amacıyla ve insanların seyahat etmek zorunda olup olmadıklarını, nerede olduklarını ve güvende olduklarından emin olmak için çok yakından takip ediyorlar.”

kaynak: gulfnews.com

Yorumla:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.